Hănescu surclasat de Federer


foto: João Salema [flickr]
Victor Hănescu a fost eliminat în turul doi al turneului masculin de tenis de la Estoril după ce a fost învins clar de liderul mondial, elveţianul Roger Federer.

Federer s-a calificat în faza sferturilor de finală, după ce l-a învins cu 6-3, 6-2 pe Victor Hănescu, şi va juca cu învingătorul dintre portughezii Joao Souza, venit din calificări, şi Frederico Gil, wild-card, meciul dintre cei doi fiind întrerupt la 1-0 la seturi pentru Gil.

În celelalte două meciuri programate astăzi în optimi, Denis Gremelmayer a trecut cu 7-6, 6-1 de Teimuraz Gabashvili, iar Jiri Vanek l-a învins cu 6-3, 3-6, 7-5 pe Michael Berrer. (amosnews)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.