Alexnadra Dulgheru, în optimile turneului de la St Malo

Jucătoarea română de tenis Alexandra Dulgheru s-a calificat în optimile de finală ale turneului de 100.000 de dolari de la Saint Malo (Franţa), după ce a învins-o în manşa inaugurală pe rusoaica Ana Lapuşcenkova, cu 6-2, 6-4.

În optimi, Dulgheru (N. 3) o va întâlni pe croata Darija Jurak.

În Georgia, la Telavi (25.000 dolari), Ganna Piven (Ucraina) a învins-o în primul tur pe Laura-Ioana Andrei (N. 8), cu 6-1, 6-3.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.