Irina Begu, învinsă în sferturi la Glasgow

Jucătoarea română de tenis Irina Camelia Begu [3] a fost învinsă de grecoaica Eirini Georgatou, cu 6-4, 6-4, în sferturile turneului ITF de 25.000 de dolari de la Glasgow.

La dublu, Begu şi austriaca Nikola Hofmanova, favoritele nr. 2 ale probei, au fost eliminate în semifinale de cuplul Karen Barbat (Danemarca)/Julia Mayr (Italia), cu 6-4, 6-1.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.