Jucătoarea de tenis Victoria Azarenka, din Belarus, a câştigat duminică finala turneului internaţional feminin de tenis de la Moscova, învingând-o, în două seturi, 6-3, 6-4, pe rusoaica Maria Kirilenko, informează AFP.
Viktoria Azarenka a fost a doua favorită a competiţiei, în timp ce Maria Kirilenko a fost cap de serie nr. 6.
În semifinalele disputate sâmbătă, Kirilenko a dispus cu 6-1, 6-1 de compatrioata sa Vera Duşevina, în timp ce Azarenka a eliminat-o cu 6-3, 6-3 pe Maria Jose Martinez Sanchez, din Spania.