Victoria Azarenka a câştigat turneul WTA de la Moscova

Jucătoarea de tenis Victoria Azarenka, din Belarus, a câştigat duminică finala turneului internaţional feminin de tenis de la Moscova, învingând-o, în două seturi, 6-3, 6-4, pe rusoaica Maria Kirilenko, informează AFP.

Viktoria Azarenka a fost a doua favorită a competiţiei, în timp ce Maria Kirilenko a fost cap de serie nr. 6.

În semifinalele disputate sâmbătă, Kirilenko a dispus cu 6-1, 6-1 de compatrioata sa Vera Duşevina, în timp ce Azarenka a eliminat-o cu 6-3, 6-3 pe Maria Jose Martinez Sanchez, din Spania.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.