Argentinianul Juan Marin del Potro l-a învins pe australianul Leyton Hewitt cu 6-3, 7-6, într-un meci demonstrativ disputat în faţa a 15.000 spectatori pe stadionul de fotbal al echipei Gimnasia y Esgrima din La Plata, informează agenţia EFE.
Acest meci a încheiat o serie de meciuri demonstrative disputate în Argentina, începând de la retragerea lui David Nalbandian până la duelurile dintre Rafael Nadal şi Novak Djokovic pe de o parte şi dintre Venus şi Serena Wiliams pe de altă parte.