Perechea Marach/Pavic a câştigat titlul la dublu masculin la Openul Australiei

Perechea formată din austriacul Oliver Marach şi croatul Mate Pavic a câştigat, sâmbătă, la Melbourne, titlul în proba de dublu masculin a Openului de tenis al Australiei, învingându-i în finală pe columbienii Juan Sebastian Cabal şi Robert Farah în două seturi simetrice: 6-4, 6-4

Acesta este primul titlu de Mare Şlem pentru Marach şi Pavic. Ei sunt cea de-a cincisprezecea echipă diferită care a câştigat în ultimele 18 turnee majore.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.