Victorie la dublu pentru Vandeweghe şi Barty la Miami

Perechea americano-australiană compusă din CoCo Vandeweghe şi Ashleigh Barty a câştigat proba de dublu a turneului feminin de tenis de la Miami, competiţie de categoria WTA Premier Mandatory, dotată cu premii totale în valoare de 7,972 milioane dolari.

Vandeweghe şi Barty au învins duminică în finală, cu 6-2, 6-1, cuplul ceh Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova, cap de serie numărul 6.

De menţionat că Ashleigh Barty şi CoCo Vandeweghe au disputat cu această ocazie al doilea turneu împreună, reuşind să câştige primul lor titlu.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.