Andrea Mitu şi Raluca Olaru, învinse în sferturile probei de dublu de la Sankt Petersburg

Andreea Mitu şi Raluca Olaru s-au oprit în sferturile de finală ale probei de dublu a turneului de tenis WTA de la Sankt Petersburg (Rusia), dotat cu premii de 823.000 dolari, după ce au fost învinse joi de perechea Lara Arruabarrena (Spania)/Aleksandra Panova (Rusia) cu 7-5, 4-6, 12-10 după o oră şi 51 minute de joc.

Mitu şi Olaru au părăsit turneul din Rusia cu un cec de 6.565 dolari şi 100 puncte WTA.