Mihaela Buzarnescu si Patricia Tig s-au calificat in optimile turneului WTA de la Hiroshima. Mihaela Buzarnescua a invins-o in primul tur pe Viktoria Tomova (Bulgaria – 24 ani, 184 WTA) cu 6-1 6-4, iar Patricia Tig, venita din calificări, s-a impus în faţa Ayano Shimizu (Japonia – 21 ani, 251 WTA), cu 6-4 6-2.
Alte rezultate inregistrate la turneul WTA de la Hiroshima:
Tig – Shimizu 6-4 6-2
Siegemund – Savinykh 6-4 6-1
Buzarnescu – Tomova 6-1 6-4
Hibino – Fernandez 6-7(2) 7-6(5) 7-5
Mchale – Minnen 6-2 6-4
Flink – Kucova 6-3 6-2
