Noi retrageri la Adelaide! Două dintre adversarele Simonei Halep au declarat forfait

Tenismenele Johanna Konta (12 WTA) și Petra Martic (15 WTA) s-au retras de la turneul WTA Premier din Adelaide, care va avea loc în perioada 13-18 ianuarie, au anunțat, vineri, organizatorii. Motivul retragerilor celor două sportive este legat de probleme medicale. Johanna Konta a acuzat dureri la genunchi, iar Petra Martic la spate.