„Roger Federer și Simona Halep sunt primii jucători care vor profita de această situație nefericită. Simona Halep în primul rând deoarece ea tocmai luase decizia de a se retrage de la Indian Wells înainte ca turneul să fie anulat”, a scris sursa citată. De asemenea, aceiași jurnaliști menționează faptul că Angelique Kerber, Bianca Andreescu și Johanna Konta pot profita de acest context. În același timp, Serena Williams și Naomi Osaka se numără și ele printre sportivele avantajate, asta pentru că cele două jucătoare nu traversau cea mai bună formă a lor.
Posted inTenis