Jucătorii de tenis care au intrat în contact strâns cu francezul Benoit Paire, retras de pe tabloul masculin la US Open, duminică, după ce a fost testat pozitiv la Covid-19, vor fi menţinuţi în turneu şi vor putea juca în primul tur al competiţiei de Mare Şlem, a anunţat, luni, directoarea Stacey Allaster, citată de AFP.
„După ancheta de trasabilitate lansată în anturajul lui Paire, decizia a fost luată de a menţine aceşti jucători în turneu, ţinând cont şi de rapoartele medicale şi, în consecinţă, ei vor fi autorizaţi să participe”, a spus Allaster pentru Tennis Channel.
