Andy Murray, numit în Consiliul jucătorilor din ATP

Fostul lider mondial Andy Murray şi alţi trei tenismeni au fost aleşi în Consiliul jucătorilor din circuitul ATP în locul grupului condus de Novak Djokovic, care a părăsit organismul pentru a forma un sindicat separat, a anunţat Asociaţia jucătorilor de tenis (ATP), luni, citată de Reuters.