Stiri tenis

Lovitură marca Țiriac | Face din turneul de la Madrid un „grand slam”! Schimbarea majoră anunțată

nov.26

Turneul de tenis de la Madrid, Mutua Open, patronat de Ion Ţiriac, se va desfăşura, începând cu ediția de anul viitor, pe parcursul a două săptămâni, în perioada 27 aprilie – 9 mai la Caja Magica, aşa... stirea detaliata

Medvedev câștigă Turneul Campionilor, rezolvând din mers un nou duel strâns: l-a învins pe Thiem

Daniil Medvedev a câștigat Turneul Campionilor. Rusul de pe locul 4 ATP l-a învins în finală, duminică, pe austriacul Dominic Thiem, după două ore și 42 de minute de luptă: 4-6, 7-6(2), 6-4. Daniil Medvedev... stirea detaliata

Medvedev i-a barat calea lui Nadal spre trofeul Turneului Campionilor. Revenire antologică a rusului

Daniil Medvedev s-a calificat în premieră în finala Turneului Campionilor, reușind după trei înfrângeri consecutive să găsească soluția pentru a câștiga în fața lui Rafael Nadal. Rusul se va lupta pentru... stirea detaliata

Turneul Campionilor: Thiem, primul finalist, după un meci-thriller cu Djokovic

Dominic Thiem va juca pentru al doilea an consecutiv finala Turneului Campionilor, după ce a reușit, sâmbătă, a 300-a victorie a carierei, la capătul unui meci extrem de intens, cu o desfășurare nebună,... stirea detaliata

Daniil Medvedev, victorii pe linie la Londra! Schwartzman, debut ratat la Turneul Campionilor

Daniil Medvedev a câștigat și ultimul duel al grupei Tokyo 1970, în fața debutantului Diego Schwartzman, chiar dacă era deja calificat în semifinale. Ocupant al locului 4 ATP, Daniil Medvedev nu a luat în calcul... stirea detaliata

Rafa, cu toată forța spre titlul #1 la Turneul Campionilor! Nadal, în semifinale la Londra

Rafael Nadal face orice pentru un titlu la Turneul Campionilor. Spaniolul aflat pe locul 2 în clasamentul ATP s-a calificat în semifinale la Londra, după ce a trecut de Stefanos Tsitsipas, scor 6-4 4-6 6-2. Lui... stirea detaliata

Medvedev l-a învins pe Djokovic şi s-a calificat în semifinalele Turneului Campionilor

Daniil Medvedev s-a calificat în semifinalele Turneului Campionilor, dotat cu premii totale de 5,7 milioane dolari, după ce a reuşit să-l învingă în două seturi simetrice, 6-3, 6-3, pe sârbul Novak Djokovic,... stirea detaliata

Thiem, primul calificat în semifinalele Turneului Campionilor, după victoria lui Tsitsipas în meciul cu Rublev

Tenismanul grec Stefanos Tsitsipas a salvat o minge de meci şi a dispus cu 6-1, 4-6, 7-6 (8/6) de rusul Andrei Rublev, marţi la Londra, într-o partidă din cadrul Turneului Campionilor la tenis, o victorie care i-a... stirea detaliata

Darren Cahill, supărat după ce a aflat nominalizările la „antrenorul anului” în tenisul feminin

Darren Cahill i-a criticat pe oficialii WTA care au alcătuit lista scurtă de candidați la titlul de „antrenorul anului” în tenisul feminin. Australianul e convins că Alex Kenin nu trebuia să... stirea detaliata

Daniil Medvedev, debut în forță la Londra, victorie în 2 seturi cu Zverev

Daniil Medvedev s-a impus în ultimul meci al zilei la Turneul Campionilor după ce l-a învins pe Alexander Zverev în minimum de seturi. Într-o reeditare a finalei turneului Masters de la Paris, Daniil Medvedev (4... stirea detaliata