Stiri tenis

Simona Halep – „M-am simţit ca şi cum aş fi fost lovită de tren”

ian.21

Simona Halep, a declarat, luni, la Melbourne, că s-a simţit în primul set al meciului cu americanca Serena Williams, de la Australian Open, ca şi cum ar fi fost lovită de un tren. ”Voi începe cu o glumă.... stirea detaliata

Novak Djokovic s-a calificat în sferturi la Australian Open

Novak Djokovic, nr. 1 ATP, s-a calificat luni în sferturile de finală ale turneului de tenis Australian Open de la Melbourne, după ce l-a învins pe rusul Daniil Medvedev, cap de serie 15, cu 6-4, 6-7 (5), 6-2,... stirea detaliata

Thierry Van Cleemput nu a comentat în privinţa colaborării sale cu Simona Halep

Antrenorul belgian Thierry Van Clempuut, care s-a despărţit de David Goffin în urmă cu 24 de ore, s-a aflat în boxa Simonei Halep la meciul cu Serena Williams din optimile turneului de tenis Australian Open,... stirea detaliata

Clasamentul WTA Live – 21.01.2019

Dupa infrangea de astazi in fata Serenei Williams, Simona Halep poate pierde prima pozitie a clasamentului WTA. Naomi Osaka si Petra Kvitová o pot intrece daca se califica in semifinale. Adversarele lor din sferturi... stirea detaliata

Rezumatul meciului: Simona Halep – Serena Williams

Urmariti cateva secvente din partida de astazi, in care Simona Halep a fost învinsă de Serena Williams cu scorul de 6-1 4-6 6-4 , în optimile de finală ale turneului Australian Open. Sfarsitul primului set: Ultimul... stirea detaliata

Simona Halep, eliminată de Serena Williams în optimi la Australian Open

ian.21

Simona Halep a fost învinsă de Serena Williams cu 6-1 4-6 6-4 la Melbourne, în optimile de finală ale turneului Australian Open. Simona Halep, finalistă la ediţia trecută, a cedat după o oră şi 47 de minute... stirea detaliata

Filip Jianu, calificat în optimi la juniori în turneul Australian Open

Filip Jianu (17 ani) s-a calificat, luni, la Melbourne, în optimile turneului juniorilor la Australian Open, după ce a dispus de britanicul Connor Thomson cu 6-3, 6-2. Jianu, al patrulea favorit al competiţiei, a... stirea detaliata

Alexander Zverev, învins în optimi la Australian Open de Milos Raonic

Alexander Zverev, numărul patru mondial şi lider al noii generaţii, a fost învins de canadianul Milos Raonic (17 ATP), cu 6-1, 6-1, 7-6 (7/5), luni, la Melbourne, în optimile de finală ale turneului Australian... stirea detaliata

Karolina Pliskova, Naomi Osaka şi Elina Svitolina, calificate în sferturi la Australian Open

Karolina Pliskova, Naomi Osaka şi Elina Svitolina s-au calificat, luni, la Melbourne, în sferturile de finală ale turneului de tenis Australian Open. Karolina Pliskova (Cehia), numărul opt mondial, a trecut uşor de... stirea detaliata

Simona Halep vs. Serena Williams, meciul turneului Australian Open 2019

ian.20

Simona Halep şi Serena Williams se vor infrunta in seferturile de finala ale Australian Open editia 2019, luni, 21 ianuarie 2019, incepand cu ora 10:00. Scorul intarnirilor directe este net in favoarea Serenei... stirea detaliata