Stiri tenis

Novak Djokovic, în finala Turneului Campionilor, alături de Alexander Zverev

Novak Djokovic, numărul unu mondial, s-a calificat, sâmbătă seara, în finala Turneului Campionilor de la Londra, Nitto ATP Finals, după ce l-a întrecut pe sud-africanul Kevin Anderson cu 6-2, 6-2, într-o oră... stirea detaliata

Novak Djokovic, victorios în faţa lui Marin Cilic, la Turneul Campionilor

Novak Djokovic, deja calificat în semifinale, l-a învins vineri pe croatul Marin Cilic cu 7-6 (9-7), 6-2, vineri, în ultimul meci din Grupa Guga Kuerten a Turneului Campionilor, ATP Finals, care are loc la... stirea detaliata

ATP Cup, noua competiţie pe echipe care va face concurenţă Cupei Davis

nov.16

Asociaţia Tenismenilor Profesionişti (ATP) a prezentat oficial, joi la Londra, noua competiţie pe echipe ATP Cup, care va debuta în 2020 şi va face concurenţă viitoarei Cupe Davis, informează AFP. ATP Cup,... stirea detaliata

Columbienii Cabal şi Farah, calificaţi în semifinalele probei de dublu la Turneul Campionilor

Perechea columbiană Juan Sebastian Cabal/Robert Farah s-a calificat, joi, în semifinalele probei de dublu din cadrul Turneului Campionilor la tenis, după ce s-a impus cu 6-3, 7-6 (5) în faţa cuplului Raven Klaasen... stirea detaliata

Federer l-a învins pe Anderson şi s-a calificat în semifinale

Roger Federer s-a calificat în semifinalele Turneului Campionilor, învingându-l în două seturi, 6-4, 6-3, pe sud-africanul Kevin Anderson (nr. 6), care avea deja asigurată prezenţa în penultimul act al... stirea detaliata

John Isner, afectat de moartea unui prieten apropiat

John Isner a dezvăluit că i-a fost „foarte, foarte greu” să se concentreze în timpul meciului pierdut în faţa croatului Marin Cilic, miercuri seara la Londra, în cadrul Turneului Campionilor, după ce... stirea detaliata

Americanii Mike Bryan şi Jack Sock, aproape de calificarea în semifinalele Turneului Campionilor

Perechea americană Mike Bryan/Jack Sock a reuşit a doua sa victorie în grupa Knowles/Nestor şi este foarte aproape de calificarea în semifinalele Turneului Campionilor, competiţie care reuneşte la Londra cele mai... stirea detaliata

Novak Djokovic, primul jucător calificat în semifinalele Turneului Campionilor

Novak Djokovic, numărul unu mondial, este primul jucător calificat în semifinalele Turneului Campionilor, finala circuitului ATP, după ce croatul Marin Cilic l-a învins cu 6-7 (2-7), 6-3, 6-4 pe americanul John... stirea detaliata

Virginia Ruzici exclude o nouă colaborare cu Andrei Pavel

Virginia Ruzici, managerul Simonei Halep, a declarat, miercuri, că va lua în calcul toate variantele de antrenor pentru jucătoarea română care i-au fost oferite deja, dar pentru a lua o decizie bună este nevoie de... stirea detaliata

Djokovic l-a învins pe Alexander Zverev şi a făcut un pas mare spre semifinalele Turneului Campionilor

Novak Djokovic, care este sigur că va încheia anul ca lider mondial, l-a învins miercuri pe germanul Alexander Zverev (5 ATP) în două seturi, 6-4, 6-1, într-un meci din Grupa „Guga Kuerten” de la... stirea detaliata