Lucas Pouille dă vina pe hackeri pentru mesajul său de retragere

Lucas Pouille, care a pierdut meciul decisiv cu Marin Cilic din finala Cupei Davis, susţine că mesajul postat duminică noaptea, în care îşi anunţa retragerea din tenis, a fost piratat, relatează L’Equipe.

După ce Croaţia a învins Franţa (3-1) în finala Cupei Davis, la Lille, pe contul de Instagram al lui Pouille a fost postat duminică noaptea un mesaj bizar în care îşi anunţa retragerea din tenis.

”Acest an a fost dificil şi am vrut foarte mult să-l termin în cea mai bună manieră posibilă în Cupa Davis, dar nu am avut şansa de a juca ultima oară în această competiţie incredibilă”, a scris Pouille, deşi cu câteva ore înainte disputase partida cu Marin Cilic. ”După un lung moment de gândire, am decis să mă retrag şi să nu mai joc tenis”, se mai arăta în mesaj.

Mai târziu, Pouille a şters mesajul şi a publicat altul în explica că acest cont i-a fost piratat: ”Nu am intenţia de a mă retrage din tenis”.

Pouille (24 ani) încheie anul pe locul 32 în ierarhia ATP, după ce în martie ocupase locul 10.

Ultimele stiri

Vezi clasamentele jucatorilor favoriti pentru saptamana in curs: Clasament ATP si Clasament WTA