România a rămas cu o singură reprezentantă la Palermo! Cîrstea și Begu, eliminate în primul tur

România nu a marcat cu prea multă încântare revenirea tenisului după cinci luni de pauză. Patricia Țig este singura jucătoare din România rămasă în competiție la Palermo.
Prima care a intrat în competiție pe tabloul principal a fost Irina Begu. Ea a cedat în primul tur în fața Laurei Siegemund, scor 3-6, 4-6, la capătul unui meci care a durat o oră și 49 de minute de joc. În turul următor, sportiva din Germania o va înfrunta pe câștigătoarea partidei dintre Patricia Țig și Anett Kontaveit. Astfel, Pati o poate răzbuna pe Irina, însă nu va avea o misiune prea ușoară în turul inagurual.

Sursa: Eurosport

Ultimele stiri tenis

Vezi clasamentele jucatorilor favoriti pentru saptamana in curs: Clasament ATP si Clasament WTA